Jdi na obsah Jdi na menu
 


Border kolie

2. 5. 2007

Mno takže tady máte nějaký ty plemena a informace o nich  :-) No samozřejmě, že jen o pár těch nejznámějších. Protože kdybych vypisovala všechny, co existují tak bych tu byla do vánoc:-))

 

BORDER KOLIE : Nej populárnější pracovní ovčák ve Velké Británii a v Irsku může sloužit i jako přítulný, ale poněkud obtížný mazlíček, zejména ve městě..! Pracovní border kolie mají silný instinkt k pronásledování škodné, který byl chovem a výcvikem přetvořen ve skvělé pastýřské schopnosti . Nemá-li však vhodné vyžití, zejména prací a dost pohybu, může se chovat destruktivně, shánět dohromady jiné psi a lidi, nebo kousat. 

                                 Podrobnosti  

Původní velké, daleko rozsáhlé oči, rozšiřující se čenich - nemá být špičatý. Hustá, poměrně drsná, lesklá srst. Na krku musí být hustá hříva. Ocas nosí nízko, ale špička se lehce zvedá. Přední nohy jsou rovné s dobrými kostmi. SRST: červená (rezavá), modře mramorová, černo bílá, trojbarevná,hnědá, černá. 

                              HISTORIE

Ovčáci v hornatém skotském pohraničí používali tyto kolie pro celá staletí, dnešní jméno získalo toto plemeno až v r. 1915, i když v ovčáckých soutěžích excelovala již od r. 1873 pod různými jmény.

Původní věk : 12-14 let                                                                                

                                ZÁKLADNÍ   ÚDAJE
Původ :

 Velká  Británie                                                                                            

Vznik : 18. století
Původní ú. :

 Pasení ovcí

Nynější ú .: Pasení ovcí, ovčácké závody, společník
Hmotnost:14-22 kg

 Jiné názvy :

Farmářská kolie, Hraniční ovčák
Výška :46-56 cm

foto :

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář